ako funguje dýchanie vo včelej saune

Dýchanie úľového vzduchu je u nás relatívne novinka, ktorá si postupne nachádza svojich fanúšikov.

V krajinách ako Ukrajina, Rusko, Slovinsko, Rumunsko je táto terapia oveľa rozšírenejšia. Je to veľmi efektívna prírodná terapia, súčasť apiterapie (terapie včelími produktami) a dokonca sa rozvíja aj ako alternatíva v oblasti oficiálnej medicíny.

Benefity, ktoré dýchanie úľového vzduchu prináša, môžu byť prospešné aj pri ťažkých ochoreniach.

 

Nie sú zaznamenané ani žiadne negatívne účinky:

  • Dýchanie úľového vzduchu je bez obmedzení.V prípade použitia peľových filtrov sa nemusia obávať ani alergici na včelí peľ
  • Pri pravidelnom inhalovaní úľového vzduchu nedochádza k návyku.
  • Včelia sauna je kompatibilná s každou inou medicínskou terapiou.

Apiterapia (terapia včelím produktom) je celosvetovo uznávaným alternatívnym medicínskym konceptom. Účinné látky majú pozitívny vplyv na prakticky takmer všetky choroby a pôsobia aj preventívne.

inhalovanie vcelieho vzduchu

 

Ako funguje včelia sauna?

Je to jednoduché. Vo včelej saune vdychujete letmé čiastky vodnej pary v aerosóle, v ktorej sa nachádzajú účinné látky.

Prostredie vo včeľom úli má približnú teplotu 36°C, je nasýtené vodnou parou a je permanentne vetrávané tisíckami včiel. V tomto prostredí prebieha neustála cirkulácia. Niektoré látky sú zastúpené v značnej miere, ako napríklad izoprény, karotenoidy, terpény a éterické oleje, ako dôkaz slúži opeľovanie včelami.

Zastúpené sú aj hormóny, feromóny, tekuté voskové čiastky, alkohol, slinný sekrét včiel, aerosóly z flavonoidov a propolisu, stopové prvky, enzýmy, cholín či včelami vyprodukované fytohormóny. Môžeme teda predpokladať, že všetko, čo včely zbierajú, zhromažďujú a/alebo syntetizujú, sa nachádza v teplom, neustále vírivom vzduchu včelích úľov nasýtených tiež vodnou parou.

Účinné látky, ktoré pri tejto metóde vdychujeme, sú prírodné, vo forme BIO. V medicíne je známe, že respiračné podávanie liekov pôsobí veľmi účinne. Preto môžeme predpokladať, že dýchanie včelieho vzduchu patrí k jednej z najúčinnejších metód apiterapie.

 

Zdroje:

Príjemné, prospešné a bezpečné inhalovanie vzduchu vo včelej saune

Dýchanie, tak samozrejmé a životodarné. Doprajte si ozdravujúci zážitok inhalovania úľového vzduchu, ktorý prináša včelia sauna.

Viac o včelej saune